Mydła Aleppo to jedne z najbardziej znanych i cenionych mydeł na świecie mające za sobą niezwykle długą historię i tradycję wytwarzania. Mydła tworzone są ręcznie w rodzinnej mydlarni w Syrii z oliwy z oliwek i oleju laurowego. Ideą marki jest unikatowość, dbanie o prosty, naturalny skład i wysoką jakość swoich produktów. Firma posiada certyfikaty ekologiczne. Mydła tej firmy są coraz chętniej stosowane w Polsce. Czy to kolejny hit, czy może jednak kit?

Właściwości

Właściwości tych mydeł są szerokie: kojące, nawilżające, oczyszczające i regenerujące.  Posiadają również właściwości antyseptyczne i zabliźniające. Produkty są hypoalergiczne. Nie zawierają sztucznych barwników i konserwantów, dodatków zapachowych ani innych substancji drażniących. Od razu powiem, że dzieci ich nie lubią ze względu na specyficzny zapach;)
W mydłach Aleppo znajdują się przede wszystkim dobroczynne oleje, w tym nieoceniony w walce z niedoskonałościami olej laurowy (to chyba ten zapach;). Mydła te skutecznie leczą trądzik, podrażnienia i alergie, kompleksowo odżywiają i wzmacniają skórę. Można stosować je również jako element uzupełniający kuracji niwelującej schorzenia takie jak łuszczyca, egzema czy łojotok. W opisie mydła podany jest zawsze skład procentowy oleju laurowego - 5%, 20%, 40%, 55%. Im większa zawartość oleju laurowego, tym lepsze pożądane działanie mydła. Wiele osób odnotowuje dobroczynne właściwości już przy poziomie 5%; dla innych dopiero minimum 40% jest właściwym składem.

Certyfikaty ekologiczne

Produkty Apello otrzymały certyfikaty świadczące o ich jakości, takie jak:

• Ecocert
• Cosmebio
• Cosmos

Dodatkowe zalety

Dodatkową zaletą jest uniwersalne zastosowanie mydeł. Można je bowiem stosować nie tylko do twarzy i ciała, ale również jako szampon do włosów. Występują one zarówno w formie tradycyjnej, czyli kostce (taka kostka o wadze 200g wystarczy na baardzo długo; w mojej rodzinie kroimy taki blok na mniejsze mydełka), jak i w płynie, co jest formą bardziej praktyczną (i higieniczną). Szukając informacji o tych mydełkach w internecie znalazłem sposób, jak zrobić mydło w płynie z kostki - nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Bogata oferta mydeł sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Cena

Dobra jakość kosmetyków zazwyczaj odzwierciadla się w cenie. Własnoręczny certyfikowany wyrób z Syrii, ekologiczny z wysokiej jakości składników musi kosztować. Czy cena jest wysoka, czy niska? To zależy od indywidualnego budżetu i podejścia do jakości zakupu. W naszym sklepie znajdziesz mydła z Aleppo już w cenie od 12 zł za kostkę.