Głównym komponentem pielęgnacji włosów przez cały rok jest nawilżenie. Latem dodatkowo należy włączyć ochronę UV. Włosy mają delikatną strukturę i należy chronić je przed czynnikami zewnętrznymi. Okres letni wiąże się z silną ekspozycją słoneczną, która powoduje przesuszenie włosów, a to w konsekwencji prowadzi do wzmożonej łamliwości. Pasma matowieją, tracą swój kolor, robią się kruche i uwrażliwione. 


Produkty do słonecznej ochrony włosów powinny spełniać także funkcję nawilżającą. Świetnym rozwiązaniem są mgiełki, które można nosić zawsze ze sobą np. zabrać na plażę. Farmona Jantar Mgiełka do włosów zawiera całe spektrum składników aktywnie chroniących i kondycjonujących włosy. Aktywny wyciąg z bursztynu, proteiny pszeniczne, ekstrakt z zielonej herbaty d'pantenol nawilżą, wzmacnią i ochronią włosy przed niekorzystnym wpływem środowiska w każdych warunkach. 


https://www.sohe.pl/category/?q=Farmona+Jantar+Mgie%C5%82ka+do+w%C5%82os%C3%B3w+nawil%C5%BCaj%C4%85co+ochronna+z+wyci%C4%85giem+bursztynu+i+filtrami+UV#top