• Kategorie
  • Znajdź
  • Środki czystości

Drogeria internetowa Sohe to nie tylko kosmetyki i kępki rzęs, ale też szeroki wybór produktów chemii gospodarczej, tak niezbędnej w każdym domu.

Topowe marki akcesoriów kuchennych, płynów do zmywania naczyń, środków do zmywarki, płynów do podłóg, proszkó do prania, płynów do płukania, odświeżaczy powietrza - znajdziesz to wszystko u nas.

Marki płynów do zmywania naczyńtakie jak Ludwik, Pur, Lucekczy Fairysą Ci na pewno doskonale znane - są przystępne cenowo ale również skuteczne w swym przeznaczeniu. Dostępne są w wielu przyjemnych zapachach, rozmiarach butelek - od najmniejszych, 250ml do dużych ekonomicznych 5-litrowych płynów do zmywania, są delikatne dla dłoni. Nie wszyscy jednak lubią zmywać - wiele domów i mieszkań wyposażonych jest już w nowoczesne zmywarki, które robią brudną robotę za nas. Zmywarka to jednak obowiązek dobrania właściwych tabletek do zmywaniaoraz środków do konserwacji zmywarki. Najpopularniejsze marki, wiodące prym w rankingach to jak zawsze Fairy, Finish, Somat, ale także niewiele im ustępujące jakością tabletki do zmywania Ludwik.

Zmywarka wymaga konserwacji. Oprócz tak podstawowego preparatu, jakim jest sól do zmywarki (gruboziarnista, zwykła sól kuchenna również daje radę), konieczny jest również nabłyszczacz. Nawet, jeśli korzystasz z droższych kapsułek do zmywarki all in 1, rekomendujemy korzystanie również z płynu nabłyszczającego, dzięki któremu naczynia (głównie szkło, szklanki) nie zatracą swojego blasku po wielu zmywaniach. Pamiętaj też o regularnym czyszczeniu zmywarki - płyny do czyszczenia zmywarki wkładamy wg zaleceń producenta do góry dnem na niższej półce zmywarki i włączamy program do zmywania garnków (najczęściej 70 stopni). Uprzednio czyścimy też ręcznie często zapchany filtr zmywarki - na to nie ma żadnego preparatu, trzeba to zrobić ręcznie;) Kropką nad “i” po sesji czyszczenia będzie skuteczny odświeżacz do zmywarki - zapachy cytrusowe są najpopularniejsze.

W kuchni, obok zmywarki coraz częściej spotykanym akcesorium jest elegancki i praktyczny ekspres do kawy. te Najnowsze, automatyczne nie wymagają wiele konserwacji poza regularnym czyszczeniem przewodów na mleko do latte. Jednak regularne odkamienianie to recepta na długie życie Twojego ulubionego ekspresu do kawy, ale również przepis na doskonały smak Twojego espresso. Odkamieniacze w płynie, w tabletkach lub saszetkach marki Condenssa, Calgon i Kamixsą przeznaczone do każdego rodzaju ekspresu do kawy - zarówno na kapsułki, kolbowego, jak i automatycznego - o ile stosujemy się do instrukcji zawartej na opakowaniu odkamieniacza.

Kuchnia, salon i sypialnia wymagają regularnego czyszczenia. Po odkurzaniu (pamiętaj, że istnieją odświeżacze do odkurzaczy, jeśli odkurzasz tradycyjnym workowym odkurzaczem) warto przemopować podłogę wodą z płynem do czyszczenia - albo uniwersalnym, albo właściwego przeznaczenia - do drewna, jeśli dane Ci jest chodzić po prawdziwej, drewnianej podłodze (zazdrościmy:), do paneli, do glazury i terakoty. Zapachy kwiatowe i cytrusowe płynów są zawsze w modzie;)

Łazienka to kąpiel, prysznic oraz pranie. Nasze proszki do praniaw wielu dogodnych wagach (małe, kartonikowe 300-gramowe, większe - 1, 2, 3 kg lub ekonomiczne, 5 kg, 7kg  lub 10kg) to gwarancja udanego prania. Marki takie jak Ariel, Dosia, Bryza, Persil, Viziroraz proszek Esą Ci na pewno doskonale znane. Wielu popularnych producentów chemii gospodarczej i kosmetyków dołożyło do swojego portfolio produktowego proszki do prania do zadań specjalnych, jak np. Proszki dla dzieci Lovela, proszek Bobasoraz Bobini. Nie możemy również zapomnieć o kategorii proszków do prania z tych “tanich i dobrych” - niekoniecznie najbardziej skuteczne w rankingach proszków do prania, jednak wciąż bardzo popularne ze względu na cenę w stosunku do wagi i jakości. Proszek Multi color, Bonux o zapachu magnolii (nowa wersja względem starej z tęczą na opakowaniu), Puroxoraz swojsko brzmiący Wirekwciąż robią robotę. No i niemiecka GAMA - niby niemiecka, ale już produkowana dla Niemców w Hiszpanii, jednak wciąż jakościowo lepsza niż polski VIZIR. Jest jeszcze proszek do dezynfekcji SEPTON- skutecznie dezyfekuje ubrania, chociaż już pranie w minimum 50 stopniach powinno uporać się z bakteriami i wirusami.

Toaleta WC to istne siedlisko bakterii - regularne czyszczenie muszli to nie tylko popularny Domestos (chociaż mamy Domestosy importowane w bardzo atrakcyjnej cenie), ale również żele do WC Kret, Tytan i Yplon. Nieco tańsze, a wciąż dobre. Po czyszczeniu koniecznie jakiś ładny zapach do toalety - zawieszka, naklejka o zapachu leśnym, morskim, kwiatowym lub cytrusowym zapewni uczucie świeżości w toalecie na dłużej.